Preparaty gruntujące

W naszej ofercie znajdą Państwo dwa rodzaje specjalnych preparatów gruntujących, które z pewnością spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Jeśli poszukują Państwo preparatu do podłoży chłonnych, zalecamy skorzystanie z PX 07. Natomiast, jeśli potrzebujecie preparatu do gruntowania niechłonnych podłoży, to PX 08 będzie doskonałym wyborem.

PX 07 to jednoskładnikowy, bezbarwnie wysychający preparat, który idealnie nadaje się do gruntowania mineralnych chłonnych podłoży przed nałożeniem powłok antygraffiti. Preparat bardzo dobrze zapobiega efektowi ciemnienia zabezpieczanej powierzchni i zmniejsza zróżnicowanie kolorystyczne betonu. Oprócz tego, doskonale penetruje podłoże i polepsza właściwości adhezyjne dzięki niskim wielkościom cząstek dyspersji. Preparat jest otwarty dyfuzyjnie, posiada właściwości hydrofobowe i jest odporny na promieniowanie UV oraz procesy wietrzenia.

Główne zalety preparatu to przede wszystkim zapobieganie pogłębianiu kolorów lub zmianom barw, wzmacnianie podłoża, warstw malarskich i delikatnych kamieni naturalnych, wyrównywanie i stabilizowanie chłonności wszelkich podłoży chłonnych, zwiększenie przyczepności farb do podłoża oraz trwałość powłoki. Preparat poprawia również wydajność powłok nawierzchniowych, zapewnia doskonałą przyczepność do podłoży mineralnych, poprawia odporność podłoży na wietrzenie, zwiększa hydrofobowość powłok oraz bardzo dobrze penetruje. Dodatkowo, posiada wysoką trwałość.

Z kolei PX 08 to jednoskładnikowy, bezbarwny, szybko wysychający podkład poliuretanowy do gruntowania niechłonnych podłoży. Preparat ten doskonale nadaje się do gruntowania takich podłoży jak farby proszkowe, laminaty poliestrowe, tworzywa sztuczne i inne trudno przyczepne podłoża przed nałożeniem powłok antygraffiti. Po wyschnięciu tworzy elastyczny i przejrzysty film izolujący, który jest mało widoczny lub całkowicie niezauważalny w zależności od rodzaju podłoża, nasłonecznienia i kąta padania światła. Preparat posiada doskonałe właściwości adhezyjne.

W przypadku PX 08, główną zaletą preparatu jest zwiększenie przyczepności podłoża do powłoki antygraffiti. Preparat zapewnia pełną ochronę przed niechcianym zdarzeniem, jakim jest oderwanie powłoki antygraffiti z podłoża. Dodatkowo, PX 08 tworzy elastyczny i przejrzysty film izolujący, który jest mało widoczny lub całkowicie niezauważalny w zależności od warunków.

W obu przypadkach, PX 07 i PX 08 stanowią idealne rozwiązanie dla każdego, kto poszukuje sprawdzonych i skutecznych preparatów gruntujących dla powłok antygraffiti. Z pewnością spełnią Państwa oczekiwania i zagwarantują piękny i estetyczny wygląd powierzchni przez długi czas.